Spotkanie Wielkanocne z rodzicami

We czwartek 22 marca 2018r do przedszkola zostali zaproszeni rodzice naszych przedszkolaków na warsztaty wielkanocne, które rozpoczęły się występem dzieci. Dzieci przygotowały piosenki o tematyce wiosennej i świątecznej, wykorzystując przy tym różne instrumenty muzyczne. Ponadto tańczyły oraz pięknie recytowały wiersze.

A że święta to czas pisanek, po występie rodzice waz z dziećmi tworzyli swoje wymarzone prace, czyli ozdabiali jajka wielkanocne, wykorzystując wszystkie dostępne materiały.

Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Rodziny pracowały w miłej i przyjaznej atmosferze przy dźwiękach świątecznych piosenek i przy wspaniałym poczęstunku.

mgr Karolina Śmiech

Warsztaty fizyczno – chemiczne  - marzec

Dnia 21 marca 2018 roku w Naszym Przedszkolu odbyły się warsztaty fizyczno-chemiczne, na których Pani chemiczka opowiadała o produktach kwaśnych i niekwaśnych. Wraz z dziećmi sprawdzała za pomocą łączenia różnych substancji, czy dane produkty np.: cytryna, actimel, woda utleniona są kwaśne czy niekwaśne.

Zabarwienie na dany kolor świadczyło o kwasowości lub nie kwasowości produktów. Ponadto dzieci łączyły substancje kwaśne i niekwaśne, z czego powstawał wulkan, z którego wylewała się lawa. Pani chemiczka opowiadała jak to się dzieje, że wulkany wybuchają. Dzieci były zainteresowane tematyką zajęć oraz chętnie współpracowały z Panią.

mgr Karolina Śmiech

Spotkanie z panem Janem Baranem z okazji Dnia Sołtysa

W dniu 12.03.2018 w naszym przedszkolu gościliśmy  sołtysa Kaszowa pana Jana Barana. Przedszkolaki  bardzo chciały poznać przedstawiciela tutejszej społeczności  lokalnej . Dowiedziały się czy musi załatwiać  dużo spraw i czym  aktualnie zajmuje się   dla dobra wszystkich  mieszkańców Kaszowa. Dzieci  chciały również wiedzieć, co trzeba zrobić aby w przyszłości zostać sołtysem.Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i zakończyło się słodką niespodzianką.

mgr B. Wójcik

Warsztaty podróżnicze "Na plantacji kawy"

Dnia 06.03.2018 (wtorek) w Naszym przedszkolu odbyły się warsztaty podróżnicze „Na plantacji kawy Ameryki Południowej i Afryki”, na których  dzieci dowiedziały się gdzie rośnie kawa, jak wyglądają owoce kawy, jakie owoce zbieramy, kto zbiera kawę, jak wyglądają plantator i plantatorka oraz jakie zwierzęta pomagają im w trakcie zbiorów. Dzieci poznały także różne rodzaje kawy, zapoznały się z jej zapachem oraz sposobem jej przyrządzenia. Dzieci, przebrane za plantatorów i plantatorki uczestniczyły także w konkursie „Zbieranie żółtych i czerwonych ziarenek kawy, czyli tych dojrzałych. Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

Warsztaty fizyczno-chemiczne "Butelki zajadające jajka"

Dnia 21.02.2018 (środa) w Naszym przedszkolu miały miejsce warsztaty fizyczno-chemiczne, na których dzieci przebierały się za chemików i wraz z Panią prowadzącą eksperymentowały. Pierwszym zadaniem dzieci było prawidłowe zważenie składników i rozpuszczenie ich w wodzie, a następnie wymieszanie różnych substancji, dzięki którym woda zmieniała zabarwienie. Dzieci bawiły się w stoper – odliczanie i zmienianie kolorów co kilkanaście sekund oraz w samochody – przejeżdżanie na różnych światłach – zabarwianie wody na kolory sygnalizacji świetlnej za pomocą łączenia mikstur. Kolejnym doświadczeniem były butelki zjadające jajka, butelka, która wypiła wodę oraz wybuchające mleko. Wszystkie doświadczenia były bardzo ciekawe oraz wzbudzały zainteresowanie wśród dzieci.