Spektakl  teatralny "W  krainie Bajlandii"

Dnia 08.02.2018 roku  nasze przedszkole odwiedził teatrzyk Skrzat z przedstawieniem pt. "W krainie Bajlandii", opowiadające o przygodach Nutki i Trubadura. W przedstawieniu wykorzystano utwór Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa". Dzieci wspólnie z Profesorem Kleksem słuchały gry na niewidzialnych instrumentach, słuchały opowiadań, a także śpiewały znane wszystkim dzieciom piosenki. W czasie całego przedstawienia dzieci świetnie się bawiły, a na koniec nagrodziły aktorów oklaskami. Jak zawsze była świetna zabawa, dużo śmiechu i radości.

mgr Karolina Śmiech

Bal karnawałowy w Iskierce

W dniu 31.01.2018 r całe nasze przedszkole uczestniczyło w balu karnawałowym . Zespół  Papajakids  grał rytmy latynoamerykańskie a przedszkolaki doskonale się bawiły przy dźwiękach salsy . Zabawa była doskonała .

mgr Bożenna Wójcik

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 25.01.2018 (czwartek) odbyła się w Naszym Przedszkolu uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z dwóch grup w pięknych ludowych krakowskich strojach popisywały się w tańcach min. Krakowiak i Grozik. Dzieci przygotowały także piosenki dla Babci i Dziadka oraz o tematyce zimowej. Recytowały także wiersze. Babcie i dziadkowie popisywali się w konkursach i zabawach przygotowanych przez wychowawców. Cała impreza odbyła się w miłej i serdecznej atmosferze przy wspaniałym poczęstunku.

mgr Bożenna  Wójcik

Jasełka w Iskierce

14.12.2017 (czwartek) w Naszym Przedszkolu „Iskierka” w Kaszowie wystawiane były „Jasełka” przez dzieci z dwóch grup maluszków i starszaków. Gośćmi na „Jasełkach” byli rodzice z rodzinami. Dzieci znakomicie wcieliły się w swoje role Świętego Józefa, Maryi, Trzech Króli oraz Pastuszków, którzy jako pierwsi oddali pokłon Panu Jezusowi. Całość przeplatana była śpiewem pięknych kolęd oraz pastorałek, które dzieci wspaniale wykonywały. W takiej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia rodzice wraz z dziećmi wykonali stroiki świąteczne przy wyśmienitym poczęstunku.

mgr Bożenna  Wójcik

Warsztaty chemiczno-fizyczne „ Zabawa  w detektywów”- grudzień

13 grudnia (środa) w Naszym przedszkolu „Iskierka” odbyły się warsztaty z cyklu „Akademia Odkrywców” o tematyce detektywistycznej. Dzieci młodsze i starsze eksperymentowały z materiałami ogólnodostępnymi takimi jak: jodyna, woda, piasek, gips itd. Zajęcia wzbogaciły dzieci o sferę zmysłową, dotykową, wzrokową i węchową. Dzieci wyrażały swoje emocje poprzez opowiadanie, dociekanie, zainteresowanie. Bawiąc się zdobyły nową wiedzę i umiejętności dotyczące zawodu detektywa.

mgr Karolina Śmiech