Warsztaty muzyczne "Pożegnanie lata"

 

Dnia 22.09.2017r. do naszego przedszkola przyjechał zespół muzyczny Papaja Kids, który prowadził warsztaty Pożegnanie lata, w czasie których dzieci bawiły się fantastycznie. Na początku zostały zapoznane z nazwą zespołu, którą następnie wyśpiewywały oraz ilustrowały ruchem. Podczas letniego koncertu na żywo dzieci aktywizowane były w różnorodny sposób np. poprzez pokazywanie określonych ruchów, tańczenie w parach/trójkach/czwórkach, zamienianie się w wybrane postacie, wspólne śpiewanie i rapowanie piosenek, nazywanie i wyszukiwanie wybranych instrumentów obecnych w czasie warsztatów: gitara, flet poprzeczny, pianino, skrzypce, trąbka. Dzieci zostały przeniesione w świat letnich piosenek typu: Zabiorę brata na koniec świata, Zuzia lalka nie duża, Boogie Woogie i wiele innych. Podczas zajęć dzieci zapoznane były z muzyką rock and rollową, hip hopową; muzyką smutną i wesołą. Nauczyły się także jak powstaje piosenka. Wydarzenie to spotkało się z wielkim aplauzem dzieci.

mgr Karolin Śmiech