Wycieczka do ogrodu botanicznego na warsztaty pszczelarskie

 

W dniu 16 maja dzieci z przedszkola „Iskierka” pojechały na wycieczkę do ogrodu botanicznego, gdzie miały możliwość uczestniczenia w warsztatach pszczelarskich. Przed zajęciami dzieci zwiedziły ogród botaniczny - zobaczyły piękne, kwitnące kwiaty i krzewy, bardzo wysokie drzewa, małe rybki w stawach, żaby oraz kaczki. Podczas warsztatów pszczelarskich pani pszczelarz opowiadała dzieciom o życiu pszczół i ich zwyczajach.

Przedszkolaki mogły ubrać specjalne pszczelarskie stroje dzięki, którym miały możliwość zobaczyć jak wygląda świat oczami pszczelarza. Przy pomocy podkurzacza dzieci obejrzały ul od środka, a także zobaczyły królową , robotnice i trutnie. Co odważniejsi mogli wziąć trutnia na rękę i przyjrzeć mu się z bliska. Na koniec warsztatów dzieci degustowały różne rodzaje miodów. Uczestnicy zajęć otrzymali słoiczek miodu oraz Certyfikat Młodego Pszczelarza.

mgr Joanna Gałuszka