Warsztaty podróżnicze - Magiczne Maroko

 

W dniu 7.08 w przedszkolu „Iskierka” odbyły się warsztaty podróżnicze dla dzieci z cyklu „ Poznajemy kontynenty – Afryka „ Magiczne Maroko”. Na tych warsztatach dzieci miały okazję m.in. : - oglądnąć Lampę Aladyna , usiąść na marokańskim dywanie, – poznać tradycje oraz zwyczaje ludzi z Maroko, – zmierzyć marokańskie stroje i nakrycia głowy, – zagrać na etnicznych instrumentach – poznać sekrety marokańskich farbiarni, – poznać jak wygląda strój, dom, codzienne życie dzieci w Maroku.

To była wspaniała przygoda, a wszyscy uczestnicy pijąc pyszną i niecodzienną herbatę z Maroka delektowali się zapachami perfum oraz pięknymi kolorowymi strojami, które mogli przymierzać. Te warsztaty podróżnicze zostaną na długo w naszych pamięciach , bo przybliżyły nam bardzo ciekawy, odległy świat jakim jest - Maroko.

mgr Joanna Gałuszka