Warsztaty z robotyki

 

W dniu 17 września odbyły się w naszym przedszkolu pierwsze warsztaty z robotyki. Maluszki na zajęciach poznały konstrukcyjne klocki Korbo. Są to zestawy elementów, wśród których znajdują się koła zębate umożliwiające wprawienie stworzonej zabawki w ruch. Najmłodsze przedszkolaki w grupach dwu lub trzy osobowych z klocków Korbo tworzyły piękne, kolorowe wiatraki, które za pomocną korbki wprawiały w ruch.

Dzieci z starszej grupy pracowały w zespołach 3 osobowych. Każdy zespół miał do dyspozycji laptop oraz komplet klocków LEGO. Zadaniem dzieci było złożenie klocków wg instrukcji na monitorze. Następnie przy podłączeniu przewodów do komputera i naciśnięciu odpowiednich klawiszy wprowadzały w ruch zbudowane wcześniej budowle - wiatraki. Większość dzieci bardzo szybko poradziła sobie z kolejnymi etapami zadań.

Widać było, że ten rodzaj zabawy sprawia im ogromną radość, a klocki Lego i komputer nie stanowią żadnej trudności. Jakie są zalety warsztatów z robotyki? Na pewno rozwijają logiczne myślenie u dzieci, kreatywność, dbałość o szczegóły. Jest to połączenie wiedzy o technice z dobrą zabawą.

mgr Joanna Gałuszka