Obchody Dnia Przedszkolaka

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w dniu 20 września w naszym przedszkolu odbył się bal kostiumowy. Przedszkolaki brały udział w różnego rodzaju zabawach przy muzyce, śpiewały i tańczyły. Dzień ten dostarczył naszym przedszkolakom wielu pozytywnych wrażeń i radości. Na koniec dzieci otrzymały medale Super Przedszkolaka oraz słodkości.

Teatrzyk SKRZAT - "Muzyczne podróże dookoła świata"

26 września do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk SKRZAT z przedstawieniem pt.: "Muzyczne podróże dookoła świata". Bohaterowie Trubadur i Nutka, zaprosili dzieci w podróż po całym świecie. Razem z aktorami dzieci odwiedziły różne części świata m.in Hiszpanię, Chiny czy Afrykę. Tańczyły i śpiewały piosenki charakterystyczne dla regionów w których na chwilkę się zatrzymały. Przedszkolaki wspaniale się bawiły poznając kulturę różnych narodów.

Warsztaty z robotyki

W dniu 17 września odbyły się w naszym przedszkolu pierwsze warsztaty z robotyki. Maluszki na zajęciach poznały konstrukcyjne klocki Korbo. Są to zestawy elementów, wśród których znajdują się koła zębate umożliwiające wprawienie stworzonej zabawki w ruch. Najmłodsze przedszkolaki w grupach dwu lub trzy osobowych z klocków Korbo tworzyły piękne, kolorowe wiatraki, które za pomocną korbki wprawiały w ruch.

Dzieci z starszej grupy pracowały w zespołach 3 osobowych. Każdy zespół miał do dyspozycji laptop oraz komplet klocków LEGO. Zadaniem dzieci było złożenie klocków wg instrukcji na monitorze. Następnie przy podłączeniu przewodów do komputera i naciśnięciu odpowiednich klawiszy wprowadzały w ruch zbudowane wcześniej budowle - wiatraki. Większość dzieci bardzo szybko poradziła sobie z kolejnymi etapami zadań.

Widać było, że ten rodzaj zabawy sprawia im ogromną radość, a klocki Lego i komputer nie stanowią żadnej trudności. Jakie są zalety warsztatów z robotyki? Na pewno rozwijają logiczne myślenie u dzieci, kreatywność, dbałość o szczegóły. Jest to połączenie wiedzy o technice z dobrą zabawą.

Spektakl  teatralny - "Przygody Robinsona Crusoe"

W dniu 12 sierpnia odwiedził nasze przedszkole Teatr „ Latający Kapelusz” z przedstawieniem „ Przygody Robinsona Crusoe”. Wszystkie przedszkolaki wraz z bohaterami spektaklu przeniosły się na bezludną wyspę, na której czekały na nich niesamowite przygody. Aktorzy wprowadzili bardzo miłą atmosferę. Było dużo emocji, śmiechu. Dzieci z wielkim zaangażowaniem śledziły grę aktorską, z chęcią wychodziły na scenę i wykonywały różne powierzone im zadania.

Niektóre sceny wzbudziły w nas strach, przerażenie, które szybko przechodziło w radość i ciekawość co stanie się dalej. Robinson Crusoe jest fascynującą, wspaniałą postacią, która mimo wielu przeciwności losu nigdy nie przestała marzyć. Nasz bohater zachęcał dzieci swoim przykładem by wierzyły ze własne siły i dążyły do spełniania swoich marzeń.

Warsztaty podróżnicze - Magiczne Maroko

W dniu 7.08 w przedszkolu „Iskierka” odbyły się warsztaty podróżnicze dla dzieci z cyklu „ Poznajemy kontynenty – Afryka „ Magiczne Maroko”. Na tych warsztatach dzieci miały okazję m.in. : - oglądnąć Lampę Aladyna , usiąść na marokańskim dywanie, – poznać tradycje oraz zwyczaje ludzi z Maroko, – zmierzyć marokańskie stroje i nakrycia głowy, – zagrać na etnicznych instrumentach – poznać sekrety marokańskich farbiarni, – poznać jak wygląda strój, dom, codzienne życie dzieci w Maroku.

To była wspaniała przygoda, a wszyscy uczestnicy pijąc pyszną i niecodzienną herbatę z Maroka delektowali się zapachami perfum oraz pięknymi kolorowymi strojami, które mogli przymierzać. Te warsztaty podróżnicze zostaną na długo w naszych pamięciach , bo przybliżyły nam bardzo ciekawy, odległy świat jakim jest - Maroko.

© 2010 - 2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. Niepubliczne Przedszkole "ISKIERKA", Wykonanie: BACKBONE Krzysztof Raczyński