Wizyta św. Mikołaja w Iskierce

Dzień 5 grudnia w naszym przedszkolu był wyjątkowym dniem.  Już od samego rana dzieci z niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa . Najpierw przedszkolaki  usłyszały dzwoneczki, a następnie pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj! Cała sala powitała gościa głośnymi oklaskami.  Siedząc na wcześniej przygotowanym specjalnie dla niego fotelu Święty Mikołaj rozdawał przedszkolakom prezenty oraz  pozował z dziećmi do zdjęć.

W ramach podziękowań   za przybycie i otrzymane podarunki dzieci zaśpiewały piosenkę o Mikołaju oraz wręczyły mu prezent – piękny, czerwony krawat.   Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok.

Joanna Gałuszka

Warsztaty fizyczno-chemiczne w Iskierce - grudzień

W dniu 03.12.2019 odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty, na których dzieci dowiedziały się jak wykonać lewitujące bańki i eksplodujące woreczki oraz wykonały wodnego kameleona. Zajęcia były bardzo ciekawe i obfitujące w zaskakujące eksperymenty, wywołały w dzieciach wiele pozytywnych emocji i radości, z niecierpliwością będą czekały na kolejne warsztaty.

Wioletta Kowalska

Zabawa andrzejkowa w Iskierce

W dniu 28.11 w przedszkolu odbyły się Andrzejki . Nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Mikołaja” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz wspólnej zabawy.

Świąteczne warsztaty ceramiczne w Iskierce

W dniu 27.11.2019 dzieci z przedszkola „Iskierka” uczestniczyły w świątecznych warsztatach ceramicznych. Celem warsztatów, było przygotowanie przez dzieci świątecznych ozdób,  min. choinek, gwiazd, dzwoneczków. Wszystkie przedszkolaki ochoczo zabrały się do pracy i z ogromną radością, wielkim zapałem i skupieniem lepiły, swoimi sprawnymi paluszkami gliniane wytwory. W efekcie końcowym,  przy niewielkiej pomocy opiekunów powstały wyjątkowe i niepowtarzalne prace, które na pewno przyozdobią nie jeden świąteczno-wigilijny stół.

mgr Wioletta Kowalska

Spotkanie z mamą Antosia - nauczycielem geografii

W dniu 26.11.2019 odwiedziła nas mama jednego z naszych przedszkolaków, która pracuje jako nauczycielka . Dzieci  dowiedziały się na czym polega praca Pani Małgorzaty, jak również obejrzał różne rodzaje map i pomocy dydaktycznych, których na codzień  używa nauczyciel tego przedmiotu. Dzieci  miały  możliwość stworzyć własne oryginalne i  nietypowe skamieliny z masy solnej.

Sylwia Puz

© 2010 - 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Niepubliczne Przedszkole "ISKIERKA", Wykonanie: BACKBONE Krzysztof Raczyński