Teatrzyk "Skrzat" spektakl "Muzyczne Podróże"

W dniu 5 czerwca nasze przedszkole odwiedził już kolejny raz teatrzyk „Skrzat” z spektaklem teatralnym „Muzyczne Podróże”. Tym razem, przedszkolaki wraz z aktorami udały się w nasze polskie góry. Dzieci miały okazje zobaczyć strój góralski i zapoznać się z nazwami poszczególnych jego elementów. Słuchały góralskich piosenek i ochoczo tańczyły do góralskiej muzyki. Aktywny udział dzieci przyniósł im wiele radości.

Spotkanie z "magią"

W dniu 4.06 z okazji Dnia Dziecka nasze przedszkole odwiedził iluzjonista. Magik przeniósł przedszkolaki we wspaniały świat iluzji, humoru i dobrej rozrywki. Sztuczki magiczne zapierały dech w piersiach i wywoływały zachwyt na twarzach przedszkolaków. W magiczny sposób pojawiały się i znikały przedmioty, fruwały kolorowe chustki, lub zmieniały kolory, pojawiały się piłki, znikały butelki. Dzieci wypowiadały za czarodziejem magiczne zaklęcia i wraz z nim tworzyły magie. Przedszkolaki były zachwycone pokazem i nagrodziły niezwykłego gościa gromkimi brawami.

Warsztaty fizyczno-chemiczne - maj

Na kolejnych warsztatach spotkania z chemią w dniu 17.05.2019 nasze przedszkolaki dowiedziały się jak : - jak działają kremy z filtrem oraz okulary przeciwsłoneczne - zjawisko fluorescencji - znakowanie przedmiotów - czy ziemniaki zawierają mąkę ziemniaczaną? - znikający papier -ukryte pismo -jak badać zanieczyszczenie powietrza

Ewelina Mikuta

Wycieczka do ogrodu botanicznego na warsztaty pszczelarskie

W dniu 16 maja dzieci z przedszkola „Iskierka” pojechały na wycieczkę do ogrodu botanicznego, gdzie miały możliwość uczestniczenia w warsztatach pszczelarskich. Przed zajęciami dzieci zwiedziły ogród botaniczny - zobaczyły piękne, kwitnące kwiaty i krzewy, bardzo wysokie drzewa, małe rybki w stawach, żaby oraz kaczki. Podczas warsztatów pszczelarskich pani pszczelarz opowiadała dzieciom o życiu pszczół i ich zwyczajach.

Przedszkolaki mogły ubrać specjalne pszczelarskie stroje dzięki, którym miały możliwość zobaczyć jak wygląda świat oczami pszczelarza. Przy pomocy podkurzacza dzieci obejrzały ul od środka, a także zobaczyły królową , robotnice i trutnie. Co odważniejsi mogli wziąć trutnia na rękę i przyjrzeć mu się z bliska. Na koniec warsztatów dzieci degustowały różne rodzaje miodów. Uczestnicy zajęć otrzymali słoiczek miodu oraz Certyfikat Młodego Pszczelarza.

Warsztaty ceramiczne w Iskierce

W dniu 7.05 dzieci z przedszkola „Iskierka” uczestniczyły w warsztatach ceramicznych. Celem warsztatów było przygotowanie przez dzieci prezentów na Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki z radością i w wyjątkowym skupieniu lepiły, wałkowały i ugniatały glinę. Przy niewielkiej pomocy opiekunów powstały piękne prace, które na pewno sprawią wielką radość rodzicom.

© 2010 - 2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. Niepubliczne Przedszkole "ISKIERKA", Wykonanie: BACKBONE Krzysztof Raczyński