Warsztaty ceramiczne w Iskierce

W dniu 7.05 dzieci z przedszkola „Iskierka” uczestniczyły w warsztatach ceramicznych. Celem warsztatów było przygotowanie przez dzieci prezentów na Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki z radością i w wyjątkowym skupieniu lepiły, wałkowały i ugniatały glinę. Przy niewielkiej pomocy opiekunów powstały piękne prace, które na pewno sprawią wielką radość rodzicom.

Warsztaty fizyczno-chemiczne -kwiecień

Na kolejnych warsztatach spotkania z  chemią  w dniu 17.04.2019  nasze przedszkolaki dowiedziały się o:

- wulkanie chemicznym (odbyła się pianowa imitacja prawdziwej erupcji wulkanu, bardzo efektowna)

- tym jak łączyć kolory w kreatywne wybuchy

- doświadczeniu sublimacji dwutlenku węgla

Ewelina   Mikuta

Mobilny gabinet stomatologiczny w Iskierce

W dniu 2.04 do naszego przedszkola przyjechał DENTOBUS, czyli mobilny gabinet diagnostyki stomatologicznej. Na początku pani doktor zrobiła pogadankę na temat higieny jamy ustnej. Dzieci poznały odpowiedzi m.in. na pytania jak częto powinny myć zęby w ciągu dnia, jak prawidłowo szczotkować zeby. Wysłuchały także opowiadania o „wróżce dzielniuszce” napisanego przez samą panią doktor.

Następnie dzieci pod opieką swoich Pań w małych grupkach wsiadały do busa, a tam pani stomatolog dokonywała oceny stanu ich zębów. Na pożegnanie przedszkolaki otrzymywały specjalną naklejkę. Badanie zostało przeprowadzone u dzieci, które posiadały zgodę rodziców na wykonanie badania.

Spotkanie wielkanocne z rodzicami

W dniu 11.04.2019 r. tuż przed Wielkanocą w naszym przedszkolu odbyły się spotkania przedświąteczne z rodzicami. Pani Dyrektor Joanna Rezmer serdecznie przywitała wszystkich rodziców i złożyła im życzenia świąteczne.

Po tym krótkim wstępie dzieci z najmłodszej grupy zaprezentowały program, na który składały się wiersze i piosenki o treści wiosenno –świątecznej. Dzieci z grupy II przygotowały dla swoich rodziców przedstawienie pt. „ O żabce , która mamy nie słuchała” oraz wierszyki dotyczące nadchodzących Świąt wielkanocnych.

Zgromadzeni goście słuchali i oglądali popisy artystów przedszkolnych, nagradzając ich gromkimi brawami. Ostatnim punktem spotkania były warsztaty plastyczne o tematyce świątecznej, na których rodzice wraz z dziećmi przygotowywali „ Kogucika”.

Na zakończenie goście oraz dzieci zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Całe spotkanie odbywało się w atmosferze radości, akceptacji i w prawdziwie świątecznym, ciepłym nastroju.

Warsztaty fizyczno-chemiczne w Iskierce  - marzec

W dniu 27.03 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty fizyczno – chemiczne. Na zajęciach dzieci miały możliwość stworzenia żeli - kolorowych, brokatowych, a nawet wydających dźwięki. Dzieci z radością brały aktywny udział w tworzeniu żeli ,a następnie z jeszcze większą radością wykorzystywały powstałe żele do zabawy. Z wielkim entuzjazmem przyjęły wiadomość, że mogą swoje prace zabrać do domu.

© 2010 - 2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. Niepubliczne Przedszkole "ISKIERKA", Wykonanie: BACKBONE Krzysztof Raczyński