Teatrzyk Skrzat z przedstawieniem “O Plastusiu”

W dniu 11.02 kolejny raz nasze przedszkole odwiedził teatrzyk „Skrzat”. Tym razem dzieci obejrzały przedstawienie „O Plastusiu, co zabłądził w borze”. Wszystkie przedszkolaki przeżywały przygody razem z Plastusiem, który szukając poziomek w lesie zgubił drogę powrotną. Na szczęście na swojej drodze napotkał pomocnego skrzata i z małą pomocą dzieci wszystko dobrze się skończyło. Po tym wciągającym przedstawieniu dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Warsztaty fizyczno-chemiczne w Iskierce  - luty

W dniu 13.02.2019 w naszym przedszkolu odbyły się cykliczne zajęcia  z chemii.  Dzieci dowiedziały się jak wygląda chemiczna erupcja wulkanu , w jaki sposób owoce i warzywa mogą wytwarzać prąd , poznały niesamowite właściwości soków z owoców i warzyw a zwłaszcza soku z kiszonej kapusty . Zajęcia jak zwykle były bardzo ciekawe i dostarczyły dzieciom wiele przyjemności .

Ewelina Mikuta

Warsztaty fizyczno-chemiczne w Iskierce  - styczeń

W dniu 16.01.2019r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty fizyczno-chemiczne.

Dzieci odkrywały jak działa:

- sygnalizacja drogowa za pomocą eksperymentów
- stoper chemiczny  czyli jak nastawić czas za pomocą cieczy zmieniającej kolor
- butelka pożerająca jajko

Obchody Dnia Babci i Dziadka w Iskierce

5 lutego 2019 roku w naszym przedszkolu została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie naszych przedszkolaków. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły dla swoich kochanych gości. Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich "skarbów”.

Na koniec uroczystości przedszkolaki wręczyły gościom własnoręcznie wykonane prezenty. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Dzień Pluszowego Misia w Iskierce

W dniu 26 listopada w grupie starszaków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Tematem przewodnim był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na początku zajęć dzieci zaprezentowały przyniesione misie kolegom i koleżanką z grupy, a następnie wszyscy wysłuchali krótkiej historii o pluszowych misiach. Dzieci razem z rodzicami uczestniczyły w wielu zabawach m.in. z chustą animacyjną, „stary niedźwiedź „ czy też „ jadą jadą misie”. Odbył się także konkurs dla rodziców dotyczący wiedzy o niedźwiedziach, z którym sobie znakomicie poradzili.

Następnie wykonano pracę plastyczną – dzieci wyklejały włóczką szablon misia, a na koniec to co misie lubią najbardziej na stołach pojawiło się „małe co nieco” czyli herbatniczki z miodem. Dużą atrakcją dla dzieci była misiowa fotobudka, w której z chęcią robiły sobie zdjęcia. W czasie tych zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech podczas zajęć, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności. Wychowawczyni dziękuje wszystkim rodzicom za przybycie na zajęcia.

mgr Joanna Rezmer

© 2010 - 2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. Niepubliczne Przedszkole "ISKIERKA", Wykonanie: BACKBONE Krzysztof Raczyński