Spektakl  teatralny - "Przygody Robinsona Crusoe"

W dniu 12 sierpnia odwiedził nasze przedszkole Teatr „ Latający Kapelusz” z przedstawieniem „ Przygody Robinsona Crusoe”. Wszystkie przedszkolaki wraz z bohaterami spektaklu przeniosły się na bezludną wyspę, na której czekały na nich niesamowite przygody. Aktorzy wprowadzili bardzo miłą atmosferę. Było dużo emocji, śmiechu. Dzieci z wielkim zaangażowaniem śledziły grę aktorską, z chęcią wychodziły na scenę i wykonywały różne powierzone im zadania.

Niektóre sceny wzbudziły w nas strach, przerażenie, które szybko przechodziło w radość i ciekawość co stanie się dalej. Robinson Crusoe jest fascynującą, wspaniałą postacią, która mimo wielu przeciwności losu nigdy nie przestała marzyć. Nasz bohater zachęcał dzieci swoim przykładem by wierzyły ze własne siły i dążyły do spełniania swoich marzeń.

Warsztaty podróżnicze - Magiczne Maroko

W dniu 7.08 w przedszkolu „Iskierka” odbyły się warsztaty podróżnicze dla dzieci z cyklu „ Poznajemy kontynenty – Afryka „ Magiczne Maroko”. Na tych warsztatach dzieci miały okazję m.in. : - oglądnąć Lampę Aladyna , usiąść na marokańskim dywanie, – poznać tradycje oraz zwyczaje ludzi z Maroko, – zmierzyć marokańskie stroje i nakrycia głowy, – zagrać na etnicznych instrumentach – poznać sekrety marokańskich farbiarni, – poznać jak wygląda strój, dom, codzienne życie dzieci w Maroku.

To była wspaniała przygoda, a wszyscy uczestnicy pijąc pyszną i niecodzienną herbatę z Maroka delektowali się zapachami perfum oraz pięknymi kolorowymi strojami, które mogli przymierzać. Te warsztaty podróżnicze zostaną na długo w naszych pamięciach , bo przybliżyły nam bardzo ciekawy, odległy świat jakim jest - Maroko.

Spotkanie z "magią"

W dniu 4.06 z okazji Dnia Dziecka nasze przedszkole odwiedził iluzjonista. Magik przeniósł przedszkolaki we wspaniały świat iluzji, humoru i dobrej rozrywki. Sztuczki magiczne zapierały dech w piersiach i wywoływały zachwyt na twarzach przedszkolaków. W magiczny sposób pojawiały się i znikały przedmioty, fruwały kolorowe chustki, lub zmieniały kolory, pojawiały się piłki, znikały butelki. Dzieci wypowiadały za czarodziejem magiczne zaklęcia i wraz z nim tworzyły magie. Przedszkolaki były zachwycone pokazem i nagrodziły niezwykłego gościa gromkimi brawami.

Teatrzyk "Skrzat" spektakl "Muzyczne Podróże"

W dniu 5 czerwca nasze przedszkole odwiedził już kolejny raz teatrzyk „Skrzat” z spektaklem teatralnym „Muzyczne Podróże”. Tym razem, przedszkolaki wraz z aktorami udały się w nasze polskie góry. Dzieci miały okazje zobaczyć strój góralski i zapoznać się z nazwami poszczególnych jego elementów. Słuchały góralskich piosenek i ochoczo tańczyły do góralskiej muzyki. Aktywny udział dzieci przyniósł im wiele radości.

Wycieczka do ogrodu botanicznego na warsztaty pszczelarskie

W dniu 16 maja dzieci z przedszkola „Iskierka” pojechały na wycieczkę do ogrodu botanicznego, gdzie miały możliwość uczestniczenia w warsztatach pszczelarskich. Przed zajęciami dzieci zwiedziły ogród botaniczny - zobaczyły piękne, kwitnące kwiaty i krzewy, bardzo wysokie drzewa, małe rybki w stawach, żaby oraz kaczki. Podczas warsztatów pszczelarskich pani pszczelarz opowiadała dzieciom o życiu pszczół i ich zwyczajach.

Przedszkolaki mogły ubrać specjalne pszczelarskie stroje dzięki, którym miały możliwość zobaczyć jak wygląda świat oczami pszczelarza. Przy pomocy podkurzacza dzieci obejrzały ul od środka, a także zobaczyły królową , robotnice i trutnie. Co odważniejsi mogli wziąć trutnia na rękę i przyjrzeć mu się z bliska. Na koniec warsztatów dzieci degustowały różne rodzaje miodów. Uczestnicy zajęć otrzymali słoiczek miodu oraz Certyfikat Młodego Pszczelarza.

© 2010 - 2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. Niepubliczne Przedszkole "ISKIERKA", Wykonanie: BACKBONE Krzysztof Raczyński