Kubusiowi Przyjaciele Natury


Od wtorku 28.01.2014 r. do piątku 31.01.2014 r. w naszym przedszkolu przeprowadzane były zajęcia w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.  W trakcie tych zajęć poprzez różnorodne zabawy oraz wysłuchane bajki,  dzieci poznały:

- pojęcie ‘natura’,

- sposoby ochrony zwierząt oraz oszczędzania wody i energii,

- odżywcze właściwości owoców i warzyw;

- korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania.

Oprócz tego dzieci miały możliwość spróbowania własnoręcznie przygotowanych surówek
i soków z marchewki i jabłka, a także próbowały odgadnąć z czego są zrobione znajdujące się w przedszkolu soki (pomidorowy, bananowo-gruszkowy).

Każdy dzień poświęcony był innej tematyce, były to: Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury, Dzień 5 porcji  owoców, warzyw lub soku, Dzień marchewki, Dzień drugiego śniadania. Uczestnicy zajęć odznaczeni zostali plakietkami przyjaciół natury oraz książeczkami. Zdjęcia z przeprowadzonych zajęć dostępne są w galerii…

mgr Natalia Świadek