"Podróże  do okoła Świata - Eskimosom marzną nosy"


Dnia 12.08.2014r najmłodsze pociechy naszego przedszkola odbyły podróż do niebywale mroźnej krainy- Grenlandii. W trakcie zajęć pt. „Eskimosom marzną nosy” przedszkolaki zaznajomiły się z życiem na biegunie, który zidentyfikowały przez lupę na globusie. Maluchy dokonały również klasyfikacji odzieży, wybierając najwłaściwszą do spaceru po kraju wiecznej zimy. Dzieci świetnie poradziły sobie z przeliczaniem psów w zaprzęgu.

Odtańczyliśmy także „Taniec pingwinków” i pomogliśmy niedźwiadkowi polarnemu przedostać się po krach na drugi brzeg lodowatej wody. Kiedy poczuliśmy głód złowiliśmy kilka ryb, a jedną z nich zjedliśmy ze smakiem. Z Grenlandią pożegnaliśmy się tradycyjnym pocałunkiem (pocieranie noskami). Na pamiątkę pełnej przygód wycieczki maluszki wykonały pracę techniczną- igloo. Zdjęcia z zajęć dostępne są  w galerii.

Sylwia Socha