Mobilny gabinet stomatologiczny w Iskierce

 

W dniu 2.04 do naszego przedszkola przyjechał DENTOBUS, czyli mobilny gabinet diagnostyki stomatologicznej. Na początku pani doktor zrobiła pogadankę na temat higieny jamy ustnej. Dzieci poznały odpowiedzi m.in. na pytania jak częto powinny myć zęby w ciągu dnia, jak prawidłowo szczotkować zeby. Wysłuchały także opowiadania o „wróżce dzielniuszce” napisanego przez samą panią doktor.

Następnie dzieci pod opieką swoich Pań w małych grupkach wsiadały do busa, a tam pani stomatolog dokonywała oceny stanu ich zębów. Na pożegnanie przedszkolaki otrzymywały specjalną naklejkę. Badanie zostało przeprowadzone u dzieci, które posiadały zgodę rodziców na wykonanie badania.

mgr Joanna Gałuszka

Menu

Ważne dokumenty

Początek strony
© 2010 - 2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. Niepubliczne Przedszkole "ISKIERKA", Wykonanie: BACKBONE Krzysztof Raczyński