Gimnastykę korekcyjną prowadzi

mgr Hubert Wasiuk

Absolwent Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Wychowanie Fizyczne, trener II klasy piłki nożnej. Nauczyciel Wychowania Fizycznego w S.P. nr 1 i 2 w Kaszowie, trener piłki nożnej w Hutniku Kraków..

Podstawowym celem zajęć korekcyjnych jest przeciwdziałanie i zapobieganie powstawianiu oraz pogłębianiu się wad postawy ciała u dzieci w wieku przedszkolnym. Prawidłowa postawa ciała ma bowiem decydujące znaczenie dla rozwijającego się organizmu i zdrowia dziecka, krążenia, oddychania i trawienia. Właściwe i w odpowiednim czasie podjęte działania korekcyjne zapobiegają powstawaniu, pogłębianiu i utrwalaniu się wady postawy i wynikającym w następstwie tego schorzeniom organizmu.

Celem prowadzonych zajęć jest:

· eliminowanie wad postawy ciała takich jak: plecy okrągłe, plecy płaskie, boczne skrzywienie kręgosłupa,

· eliminowanie wad kończyn dolnych, takich jak: płaskostopie, koślawość i szpotawość kolan, stopy  płasko-koślawe

· działanie profilaktyczne w celu nie dopuszczenia do powstania wyżej wymienionych wad postawy

· kształtowanie nawyku prawidłowej postawy ciała

· zapewnianie dzieciom wszechstronnego rozwoju ciała

· zwiększenie efektywności zajęć poprzez umożliwianie współpracy z rodzicami: informacje o profilaktyce wad, propozycje ćwiczeń z dziećmi w domu.

Zajęcia gimnastyki korekcyjnej odbywają się 1 raz tygodniowo dla każdej grupy wiekowej. Wykorzystywane są przybory (piłeczki, woreczki, szarfy, baloniki) oraz przyrządy.

Wszystkich
206422

Twoje IP: 54.167.243.214
2018-08-20 14:45