Rytmika

"Rytmika nie jest sztuką,
nie jest celem samym w sobie,
jest przygotowaniem do wszystkich sztuk,
jest wychowaniem...”

Emil Jaques-Dalcroze

Głównym celem zajęć jest rozwijanie zdolności muzycznych dzieci poprzez naturalny kontakt z muzyką w zabawie. Dzieci podczas zajęć będą kształtować poczucie rytmu, słuch muzyczny i orientację przestrzenną,. Będą uczyć się piosenek i pląsów, ćwiczyć prawidłowe odtwarzanie melodii głosem. Będą kształtować, rozwijać, doskonalić koordynację ruchowo – wzrokowo – słuchową podczas tańca i zabaw. Będą uczyć się reakcji na bodźce muzyczne: pauza, sygnał muzyczny, zmiany tempa, wysokość dźwięków. Zajęcia rytmiczne pomogą dzieciom rozwijać pamięć, spostrzegawczość i umiejętność koncentracji.

Dzieci podczas zajęć nauczą się także gry na prostych instrumentach perkusyjnych.

Uczestnicząc w zajęciach dzieci będą miały możliwość spotkać się z różnymi rodzajami muzyki od nowoczesnej po muzykę poważną, która wspaniale wpływa na rozwój naszych najmłodszych.

Rytmika także stymuluje prawidłowy rozwój emocjonalny dzieci, pobudza wyobraźnię, uczy współdziałania w grupie a także integruje z rówieśnikami.

Podczas zajęć wykorzystywane są: metoda Carla Orffa, elementy rytmiki Emila Jaques- Dalcroz’a, elementy muzykoterapii oraz pedagogiki zabawy. Zajęcia będą zawierały także inne formy aktywności, takie jak. np. plastykę, co wspomoże harmonijny rozwój dziecka.

Wszystkich
2061

Twoje IP: 54.159.44.54
2018-11-13 22:31